Aktualności i wydarzenia

   W dniu 31 marca 2020 roku po godzinie 17:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym w Chodzieży na ulicy Ofiar Gór Morzewskich. Z informacji tej wynikało, że w zderzyły się ze sobą dwa pojazdy (samochód osobowy oraz bus) i ranne są dwie osoby, w tym jedna jest „zakleszczona”. Z uwagi na charakter zgłoszenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, Policję oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

   W 2019 roku w Polsce odnotowano prawie 56 tysięcy pożarów traw i nieużytków rolnych. Pomimo ciągłych apeli i próby wytłumaczenia jak niebezpieczne mogą być takie pożary, m.in. poprzez informowanie w ramach  kampanii „Stop pożarom traw!”, najczęściej dochodzi do tych zdarzeń na przełomie zimy i wiosny. Przyczyną tych pożarów niejednokrotnie są podpalenia, ale nie tylko.

Od dnia 17.03.2020 r. wstrzymana zostaje możliwość osobistego załatwienia spraw w Komendzie Powiatowej PSP w Chodzieży. Wszystkie pisma prosimy o przesyłanie drogą elektroniczną na adres e-mail Komendy, faksem bądź przez platformę ePUAP.

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo poprzez kontakt telefoniczny.

Zmiany wprowadzone zostają do odwołania.

Zmiana podyktowana jest troską o bezpieczeństwo oraz zminimalizowaniem możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Telefon Sekretariat: 067 22 23 300

E-mail: kppspchodziez@psp.wlkp.pl

Faks: 067 22 23 316

ePUAP: /KPPSPChodziez/skrytka

     Apelujemy, aby wszyscy, którzy decydują się zadzwonić na numer alarmowy informowali nas o swoim stanie zdrowia lub osób bliskich. Między innymi o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem lub przebywaniu w miejscach, gdzie taki wirus panował. Mówiąc szczerze o naszym stanie zdrowia, pomagamy funkcjonariuszom, a jednocześnie chronimy swoje zdrowie i innych!

Początek strony