Aktualności i wydarzenia

   W dniu 18 lutego 2020 roku o godzinie 11:00 przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży (SKKP) czyli miejsca gdzie odbierany jest numer alarmowy 998, przyjmowane są zgłoszenia z Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz dysponowane są siły i środki PSP i OSP z terenu powiatu chodzieskiego.

   W styczniu i lutym 2020 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców powiatu chodzieskiego w placówkach oświatowych na terenie powiatu chodzieskiego oraz w siedzibie Komendy. Odbyły się również spotkania z młodzieżą w ramach zajęć zapoznania z zawodem strażaka - „Jak zostać strażakiem PSP”?

   Wzorem lat ubiegłych, w tym roku również strażacy przystąpili do akcji "Bezpieczne ferie " oraz „Bezpieczne lodowiska”, informując również o zagrożeniach jakie ze sobą niesie tlenek węgla oraz co robić w czasie pożaru. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży w styczniu 2020 roku przeprowadzili cykl spotkań i zajęć edukacyjnych w placówkach oświatowych na terenie całego powiatu.

W dniu 4 lutego do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie o pociągu, który uderzył w samochód dostawczy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kąkolewicach.

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 w okolicach zjazdu do miejscowości Podstolice.

Początek strony