W dniu 4 grudnia 2017 roku o godzinie 12:11 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Pietronki na trasie wojewódzkiej nr 193.

    Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG PSP w Chodzieży oraz jeden zastęp z OSP KSRG Margonin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi W-193 z drogą gminną, doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i ciągnika. Samochód ciężarowy Renault przewożący produkty spożywcze uderzył w drugą przyczepę ciągnika rolniczego URSUS, w wyniku czego kierowca ciężarówki pozostał w kabinie z przygniecionymi nogami przez kolumnę kierowniczą. Poszkodowany w momencie przyjazdu służb ratowniczych był  przytomny z widocznymi obrażeniami twarzy, rąk oraz lewej kończyny dolnej. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego za pomocą specjalistycznego ciężkiego sprzętu hydraulicznego. Po wycięciu drzwi pojazdu oraz odciągnięciu kolumny kierowniczej i oswobodzeniu kończyn dolnych kierowcy w asyście lekarza i ratowników medycznych poszkodowany został ewakuowany z kabiny na desce ortopedycznej. Po wykonaniu niezbędnych czynności medycznych przez ZRM poszkodowany został zabrany do szpitala. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana, a przybyła Policja wyznaczyła objazd. Przy pomocy sorbentu zebrano płyny eksploatacyjne oraz paliwowe i sprzątnięto drogę z pozostałości powypadkowych.

    W działaniach trwających półtora godziny godziny brały udział 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowe Ratownictwo Medyczne (2 ambulansy) oraz Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: kpt. Maciej Zwierzykowski.

01

 

02

 

Początek strony