„Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia - a przecież można się przed nim ustrzec”.

   W miesiącu listopadzie 2018 roku strażacy Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży przeprowadzili spotkania, pogadanki oraz  prezentacje sprzętu ratowniczo – gaśniczego połączone z zajęciami edukacyjnymi dla mieszkańców powiatu chodzieskiego. Zajęcia odbywały się w siedzibie chodzieskiej komendy przy ulicy Marcinkowskiego oraz w placówkach oświatowych, m.in. w OHP w Szamocinie.

   Podczas spotkań funkcjonariusze omówili m.in. zasady ewakuacji z budynku szkoły, mieszkania lub innego obiektu użyteczności, profilaktykę przeciwdziałania zagrożeniom jakie niesie ze sobą pożar lub tlenek węgla oraz sposoby zabezpieczania się przed tzw. „czadem”.  

   Listopadowa akcja edukacyjna odbyła się w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Łącznie w zajęciach i spotkaniach uczestniczyło pół tysiąca mieszkańców powiatu chodzieskiego.

   Szczegółowe informacje dotyczące kampanii „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”  oraz profilaktyki bezpieczeństwa w sezonie grzewczym opisane zostały na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Chodzieży  http://www.chodziez.psp.wlkp.pl   w zakładce ,,Porady’’. 

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: archiwum JRG PSP w Chodzieży.

0102

 

03

06

04

 

05

07

 

Początek strony