W niedzielę 25 listopada 2018 roku przed godziną 19:00 straż pożarna została zadysponowana do nieprzytomnego mężczyzny, który leżał na drodze powiatowej pomiędzy Wyszynami, a Bukowcem.

    Po przybyciu pierwszego zastępu ratowniczego z OSP KSRG Wyszyny stwierdzono, że na drodze prowadzone są czynności reanimacyjne przez osoby postronne (w tym przez strażaka z JRG PSP w Chodzieży, który w czasie wolnym najechał na zdarzenie) oraz na miejsce dojechał patrol Policji, który pomaga w reanimacji mężczyzny.  

    Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej poszkodowanego do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu ambulansu Państwowego Ratownictwa Medycznego kontynuowano resuscytację. Poszkodowanemu mężczyźnie (wiek 64-lata) nie przywrócono czynności życiowych. Ofiara była ubrana w kamizelkę odblaskową. Droga powiatowa podczas działań była zablokowana.

    W działaniach trwających prawie trzy godziny brały udział 4 zastępy straży pożarnej (13 strażaków), Państwowe Ratownictwo Medyczne (1 ambulans), Policja (4 radiowozy) oraz Prokurator.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: archiwum JRG PSP w Chodzieży.

01

Początek strony