W dniu 9 grudnia 2019r. o godz. 14: 12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie od Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Poznania o wypadku samochodowym pomiędzy Studźcami, a Margoninem w wyniku, którego ranne są dwie osoby.

   Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG PSP w Chodzieży oraz OSP w KSRG z Margonina. Zastana sytuacja: w zdarzeniu uczestniczyły i uległy uszkodzeniu trzy samochody osobowe, łącznie podróżowało 8 osób, z czego dwie dorosłe osoby zostały poszkodowane (m.in. jedna osoba rana głowy, druga osoba ból w okolicach miednicy i klatki piersiowej). Droga nieprzejezdna w obu kierunkach.

   Straż pożarna prowadziła działania w następujący sposób: zabezpieczono miejsca zdarzenia, poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przybyciu na miejsce ambulansu przekazano poszkodowanych Zespołowi Ratownictwa Medycznego (jeden z poszkodowanych został przetransportowany do szpitala w Chodzieży). Dalsze działania straży pożarnej polegały na posypaniu plam płynów z uszkodzonych pojazdów sorbentem oraz kierowaniu ruchem drogowym wspólnie z przybyłą na miejsce zdarzenia Policją, która określała przyczynę zdarzenia. Na miejsce zdarzenia przyjechała grupa operacyjna z KP PSP w Chodzieży. W działaniach trwających ponad godzinę udział wzięły 4 zastępy straży pożarnej (13 strażaków), Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

                 W tym samym dniu oraz kolejnym doszło o kolejnych wypadków i kolizji:

- 9 grudnia 2019 godz. 18:35 (Chodzież ul. Zwycięstwa): dwa pojazdy osobowe, po przebadaniu przez ZRM nikt nie został przetransportowany do szpitala,

- 10 grudnia 2019 godz. 9:07 (Atanazyn): jeden samochód osobowy w rowie, dwie osoby poszkodowane,

- 10 grudnia 2019 godz. 10:19 (Chodzież ul. Dworcowa): potrącenie rowerzysty, przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu nie zakwalifikował rowerzysty do hospitalizacji.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

1

 

2

 

3

 

Początek strony