Informacja tygodniowa
sporządził mł. asp. Braszak Bartłomiej

05.01.2015 Poniedziałek

godz. 20:54

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Zintegrowanego Stanowiska Dyspozytorskiego w Pile o zasłabnięciu dwuletniego dziecka podczas kąpieli, podejrzenie podtrucia tlenkiem węgla, Chodzież, ul. Kruczkowskiego.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy:  z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: w mieszkaniu na pierwszym piętrze w salonie znajdowali się rodzice wraz z dwuletnią córką, wszystkie osoby przytomne. Z rozpoznania wynikało, że podczas kąpieli
u dziecka wystąpiły zawroty głowy. Okna w mieszkaniu otwarte. Na miejscu obecny ZRM. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzenie przy pomocy detektora gazów obecności tlenku węgla. Miernik wykazał 70 ppm CO w łazience. Podgrzewacz wody został wyłączony oraz zamknięty został zawór doprowadzający gaz. Otwarcie kolejnych okien w mieszkaniu i na klatce schodowej celem szybszego przewietrzenia. Sprawdzono sąsiednie mieszkania w pionie budynku, mierniki nie wykazały obecności tlenku węgla. Dziecko zostało zabrane przez ZRM. Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Gazowe wraz z Policją.

 

06.01.2015 Wtorek

Godz. 09:34

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  mieszkańca bloku wielorodzinnego w Chodzieży o tym, że spod elewacji budynku wydobywa się dym. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: osoba zgłaszająca znajdowała się na zewnątrz bloku bez żadnych obrażeń i wskazała zagrożone miejsca elewacji budynku. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy kamery termowizyjnej zmierzono temperaturę ścian od strony nasłonecznionej (pomiar wahał się w przedziale od 8st.C w miejscach pomalowanych żółtym kolorem do 27st.C. w miejscach, gdzie użyto kolor ciemnozielony), przy pomocy detektora Gas Alert Micro Clip dokonano pomiarów stężenia gazów na wszystkich kondygnacjach wewnątrz budynku oraz w mieszkaniu osoby zgłaszającej (mierniki nie wykazały obecności tlenku węgla). Kierujący Działaniami Ratowniczymi ustalił, że nagrzewająca się od promieni słonecznych elewacja budynku oraz parapety okienne poprzez odprowadzanie wilgoci stwarzały złudzenie palącej się elewacji budynku.  

06.01.2015 Wtorek

godz. 19:17

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  osoby postronnej o dużych bryłach lodu zalegających na ulicy Marii Dąbrowskiej w Chodzieży. Droga jest nieprzejezdna. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG PSP w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na skrzyżowaniu ulic Marii Dąbrowskiej oraz Ks. Jana Ksyckiego zalegają duże bryły lodu, które wg zeznań świadka wydarzenia zgubił przejeżdżający samochód ciężarowy. Żadna z osób nie została poszkodowana, nie odnotowano uszkodzeń mienia. Ciężarówka oddaliła się w nieznanym kierunku. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetlenie terenu akcji, usunięcie zalegających brył oraz pokruszonego lodu z jezdni. Bryły zostały ułożone na trawniku. Ratownicy uporządkowali również przejście dla pieszych z drobnych brył lodowych oraz wahadłowo kierowali ruchem drogowym.

07.01.2015 Środa

godz. 01:27

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  dyspozytora Policji o dwóch osobach zaginionych
w okolicy miejscowości Raczyn. Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2.5/16, SLRR z JRG
w Chodzieży, GBA-Rt 2.5/16 oraz GCBA 5/30 z OSP Szamocin (KSRG), GLBM 0.3/0.4 Zacharzyn, GLBM 0.3/0.4 Laskowo
Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na drodze w miejscowości Nałęcz  oczekiwał patrol Policji , który czeka na pomoc przy poszukiwaniu osób zaginionych. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, w miejscowości Nałęcz zorganizowano punkt zbiorczy a następnie  wspólnie z Policją ustalono wstępny obszar poszukiwań. Strażacy wraz z funkcjonariuszami Policji przeszukali las oraz tereny przyległe do miejscowości Nałęcz i Józefowice. Po dwóch godzinach poszukiwań zaginione osoby zostały odnalezione przez patrol Policji w domu  rodzinnym jednej
z poszukiwanych osób. Na zabezpieczenie rejonu ściągnięto dwóch strażaków z dyżuru domowego.
O zdarzeniu poinformowano Komendanta PSP w Chodzieży.

07.01.2015 Środa

godz. 07:05

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  pracownicy firm w Budzyniu o pożarze stolarni w budynku jednokondygnacyjnym, wszyscy pracownicy poza budynkiem. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Chodzież, oraz zastęp z OSP Budzyń (KSRG) Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: pali się dach kotłowni, w pomieszczeniach stolarni przyległych do kotłowni panuje silne zadymienie, pracownicy oraz właściciel firmy znajdują się na zewnątrz obiektu bez obrażeń. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu elektrycznego (sprawdzono brak zasilania przy pomocy HOT-STICK), podaniu dwóch prądów gaśniczych wody, jeden na dach budynku, a drugi do wnętrza kotłowni, ratownicy prowadzili działania w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, przy pomocy kamery termowizyjnej określono miejsca, gdzie znajdują się zarzewia pożaru. Następnie zdemontowano część dachu oraz wewnętrzną podbitkę pod sufitem. Pomieszczenia zostały przewietrzone za pomocą agregatu oddymiającego. Łączność pomiędzy KDR a SKKP odbywała się na kanale powiatowym B 010, natomiast pomiędzy KDR a zastępami na miejscu akcji na kanale ratowniczo- gaśniczym B 004.

07.01.2015 Środa

godz. 19:06

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  mieszkańca mieszkania budynku wielorodzinnego przy ulicy Kruczkowskiego o cyklicznym załączaniu się czujki tlenku węgla w łazience. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG PSP w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: w mieszkaniu w którym doszło do załączenia czujki tlenku węgla mierniki wykazały niewielką obecność CO ( 5 ppm). Właściciel znajdował się
w mieszkaniu bez objawów podtrucia. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzono mieszkania w całym pionie, mierniki wykazały obecność CO w mieszkaniu poniżej ( 40 ppm) w momencie używania piecyka gazowego. Mieszkania przewietrzono, wystawiono zakaz użytkowania piecyka gazowego do czasu wykonania przeglądu piecyka i przewodów wentylacyjnych przez kominiarza. Zalecono aby właściciele mieszkań o zaistniałym zdarzeniu poinformowali spółdzielnie mieszkaniową.

08.01.2015 Czwartek

godz. 15:17

tanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od osoby postronnej mieszkającej w sąsiedztwie z pustostanem znajdującym się na ul Wojska Polskiego 22
w Chodzieży. Brak osób poszkodowanych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Chodzież. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastępy: na ulicy Wojska Polskiego w Chodzieży
w jednym z pomieszczeń pustostanu paliły się śmieci znajdujące się w środku. Budynek nie posiadał zasilania w prąd elektryczny oraz inne media. Brak zagrożenia dla sąsiednich budynków. Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji oraz Pogotowie energetyczne ,które potwierdziło brak zasilania elektrycznego. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie 1 prądu wody w natarciu na palące się śmieci w pustostanie, przewietrzenie pomieszczeń za pomocą wentylatora. Po przewietrzeniu reszta śmieci została wyjęta z budynku oraz dogaszona. Następnie przy pomocy kamery termowizyjnej został sprawdzony obiekt. Ratownicy podczas działań zabezpieczeni byli w sprzęt Ochrony Dróg Oddechowych. 

09.01.2015 Piątek

godz. 12:57

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  mieszkanki budynku wielorodzinnego, która twierdziła, że pomimo wydanego kilka lat temu zakazu na użytkowanie przewodu kominowego, nie został on naprawiony, a jest on użytkowany, co skutkuje powstaniem zacieków na ścianie i czasami jest wyczuwalny zapach spalenizny (dymu). Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp:
w mieszkaniu na parterze oraz piętrze widoczne zacieki przy przewodach wentylacyjnych, użytkownicy mieszkań obecni na miejscu. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy użyciu urządzenia Micro Clip sprawdzono obecność tlenku węgla, miernik nie wykazał obecności CO.
Z informacji uzyskanych od użytkowników budynku wynikało, że w przewodzie kominowym założony jest wkład kominowy. Prawdopodobną przyczyną powstania zacieków jest niewłaściwe pokrycie dachu lub brak prawidłowego zabezpieczenia przewodów wentylacyjnych, do których dostaje się woda.

 

09.01.2015 Piątek

godz. 13:06

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o braku dostępu do garaży spowodowanym dużą kałużą wody, ul. Wojska Polskiego w Chodzieży. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: przed garażami znajduje się kałuża. Wielkość 10mx10m, głębokość ok 20cm . Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, za pomocą motopompy pływającej niagara wypompowano wodę.

10.01.2015 Sobota

godz. 15:03

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie,  że na powierzchni rowu wpływającego do jeziora płynie niezidentyfikowana substancja. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: po powierzchni cieku wodnego o szerokości 1 metra wpływającego do jeziora miejskiego płynie prawdopodobnie film olejowy.  Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Ratownicy udali się wzdłuż rowu w celu ustalenia miejsca zanieczyszczenia. Po przebyciu około 400 m ustalono że wyciek pochodzi z placu należącego do Mieszkaniowego Zasobu Gminy Miejskiej W Chodzieży. Przed otwartymi drzwiami do warsztatu mechanicznego stało kilka pustych plastikowych beczek ok 20 l po zużytym oleju silnikowym, z których wyciekająca substancja mieszała się z wodą opadową na placu manewrowym
i  spływała do studzienki burzowej połączonej z ciekiem wodnym wpływającym do jeziora. Ratownicy obsypali ujście studzienki piaskiem a puste beczki zmagazynowali w otwartym warsztacie likwidując zagrożenie. Ustalono, że warsztat wynajmowany jest przez firmę prywatną. Teren ogrodzony siatką.
Z miejsca zdarzenie sporządzono dokumentację fotograficzną. O zdarzeniu poinformowano Oficera Operacyjnego oraz D-ce Jednostki.

10.01.2015 Sobota

godz. 18:04

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie
o powalonym drzewie, które zalega na jezdni, czym stwarza zagrożenie i utrudnia ruch drogowy, miejscowość Nietuszkowo. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na większości jezdni leży powalone drzewo, które utrudnia ruch drogowy. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy pilarki mechanicznej do drewna pocięto zalegające drzewo i ułożono na poboczu. Uprzątnięto jezdnię.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 18:10

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie
o przewróconym drzewie na drodze krajowej K11 czym stwarza zagrożenie, Podanin. Na miejsce zadysponowano zastęp: GBA 2,5/16 z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na części drogi krajowej K11 leży powalone drzewo, czym utrudnia ruch drogowy i stwarza zagrożenie. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy pilarki mechanicznej do drewna pocięto powalone drzewo, kawałki drewna ułożono na poboczu. Uprzątnięto drogę.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 18:18

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o braku zasilania w miejscowości Wyszyny i konieczności zasilania respiratora chorego dziecka. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP Wyszyny(KSRG) Odstąpiono od zasad dysponowania ze wzglądu na charakter zgłoszenia. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: w mieszkaniu znajduje się małe(5-letnie) dziecko stale korzystające z respiratora. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zasilaniu przy użyciu agregatu prądotwórczego respiratora do czasu załączenia prądu
w sieci przez energetykę.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 18:28

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o powalonym drzewie, które utrudnia ruch drogowy, Milcz Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP Milcz (KSRG) Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na większej części jezdni leży przewrócone drzewo. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy mechanicznej pilarki do drewna pocięto leżące drzewo, ułożono na poboczu. Uprzątnięto drogę

 

10.01.2015 Sobota

godz. 18:31

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie
o oberwanych gałęziach, które wiszą nad jezdnia, miejscowość Pietronki. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: nad jezdnią wis oberwana gałąź, drugi konar ułamany, blokuje ruch drogowy. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy użyciu podnośnika SHD ratownicy w zabezpieczeniu przy pomocy mechanicznej piły do cięcia drewna odcięli oberwany konar. Drugi konar pocięty za pomocą mechanicznej piły do cięcia drewna. Drewno ułożono na poboczu. Uprzątnięto jezdnię.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 18:35

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu o drzewie, które tarasuje pas ruchu na drodze nr 190 z Margonina do Szamocina. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP w Margoninie (KSRG). Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na większości jezdni leży powalone drzewo, które utrudnia ruch drogowy. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, za pomocą pił mechanicznych usunięto drzewo z drogi.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 18:49

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie
o przewróconym drzewie, które blokuje ruch drogowy na drodze powiatowej pomiędzy Budzyniem
a Brzekincem. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP Budzyń (KSRG). Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na całej szerokości drogi leży powalone drzewo, ruch drogowy zablokowany. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy pił mechanicznych do cięcia drewna pocięto pień, który ułożono na poboczu. Drogę uprzątnięto.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 18:55

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  mieszkańca budynku jednorodzinnego o zerwanym dachu z budynku. Na miejsce zadysponowano
3 zastępy z OSP Margonin oraz dwa zastęp z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: zerwane/naderwane poszycie dachu na budynku jednorodzinnym wraz z częścią drewnianej konstrukcji dachu o pow. ok 180 m2. Mieszkańcy bez obrażeń na zewnątrz budynku. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ustalono, że nikt z mieszkańców nie doznał obrażeń, zabezpieczenie luźnych elementów konstrukcji dachu leżące na ziemi. Odłączenie prąd oraz sprawdzenie przy pomocy detektora Hot Stick napięcie w budynku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano grupę operacyjną z KP PSP w Chodzieży: z-cę Komendanta oraz z-cę dowódcy JRG. Rota zabezpieczona w aparaty ODO weszła do piwnicy celem wygaszenia ognia w piecu CO. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu stemplami popękanego stropu w przedsionku. Przy pomocy pił mechanicznych do cięcia drewna usunięto zagrażające bezpieczeństwu drewniane elementy konstrukcji dachu. Miejsce działań oświetlono przy użyciu najaśnic. Mieszkańcy budynku we własnym zakresie zapewnili sobie lokale zastępcze (rodzina)

 

10.01.2015 Sobota

godz. 19:02

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o konarze drzewa na drodze powiatowej
z Budzynia na Wągrowiec. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Budzyń. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: konar drzewa leży na drodze i blokuje jeden pas ruchu. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, za pomocą piły mechanicznej usunięto konar z drogi. Uprzątnięto jezdnię.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 19:07

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o leżącym drzewie na drodze, które blokuje ruch drogowy, Nietuszkowo. Na miejsce zadysponowano zastęp
z OSP Milcz. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na jezdni leży powalone przez wiatr drzewo blokując częściowo ruch drogowy. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy pił mechanicznych do cięcia drewna pocięto drzewo, ułożono na poboczu. Drogę uprzątnięto.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 19:31

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o jerzykach ognia wydobywających się z trafostacji, Chodzież, ul. Kochanowskiego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: wspólnie
z Pogotowiem Energetycznym sprawdzono dwie trafostacje, które znajdują się na ulicy Kochanowskiego, Pogotowie Energetyczne nie stwierdziło żadnej awarii w obydwu obiektach.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 19:58

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o powalonym drzewie na drodze powiatowej
z Szamocina do Borowa. Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP w Szamocinie (KSRG). Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na drodze leży powalone drzewo, które blokuje przejazd. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, za pomocą pił mechanicznych usunięto drzewo
z drogi i uprzątnięto jezdnię.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 20:08

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o powalonym drzewie na drodze powiatowej
z Szamocina do Borowa. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP w Szamocinie (KSRG). Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na drodze leży powalone drzewo, które blokuje przejazd. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, za pomocą pił mechanicznych usunięto drzewo
z drogi i uprzątnięto jezdnię.

 

 

10.01.2015 Sobota

godz. 20:57

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie
o uszkodzonym dachu budynku jednorodzinnego, miejscowość Kamionka. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG w Chodzieży oraz z OSP Milcz (KSRG). Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: uszkodzone poszycie dachu (blacha falista) na powierzchni ok 20m2, mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz bez obrażeń.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy SHD 21 ratownicy w zabezpieczeniu zdemontowali ruchome fragmenty poszycia dachu, które ułożono w bezpiecznym miejscu.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 21:59

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o wiszącym nad jezdnią konarze, który stwarza zagrożenie, Stróżewo. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP Stróżewo. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: nad jezdnią, na wysokości ok 2 metrów wisi nadłamana gałąź. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy piły mechanicznej do cięcia drewna obcięto zagrażający bezpieczeństwu konar i ułożono go na poboczu.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 22:19

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o nisko wiszących przewodach nad jezdnią, Chodzież, ul. Jagielońska. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: nad jezdnia na wysokości 50cm wiszą przewody telefoniczne uniemożliwiając ruch drogowy.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy urządzenia pomiarowego Hot Stick sprawdzono obecność napięcia (brak). SK KP zgłosiło zaistniałą sytuację do obsługi Orange. Technik firmy poinstruował, że przewody można obciąć.  Obcięte przewody zwinięto
i zabezpieczono obok słupa.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 22:35

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  Dyżurnego Policji o obalonym drzewie utrudniającym ruch drogowy na drodze krajowej DK11, Podanin. Na miejsce zadysponowano zastęp: GBA 2,5/16 z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na całej szerokości chodnika oraz częściowo na jezdni leżało powalone drzewo, patrol Policji obecny na miejscu. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy piły mechanicznej do cięcia drewna pocięto leżące drzewo i ułożono na poboczu, jezdnię uprzątnięto.

 

10.01.2015 Sobota

godz. 23:07

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie
o mężczyźnie, który w wyniku upadku rozciął skroń, Chodzież, ul. Słoneczna. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na schodach domu jednorodzinnego siedział mężczyzna z krwawiącą raną głowy.Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu (wsparcie psychiczne, tlenoterapia, kołnierz ortopedyczny, opatrunek osłaniający na ranę). Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce ZRM Chodzież. Oświetlenie miejsca prowadzonych działań

 

10.01.2015 Sobota

godz. 23:53

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie
o samochodzie osobowym znajdującym się w przydrożnym rowie, brak osób poszkodowanych, Studzieniec. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: samochód osobowy marki Opel Astra znajdował się w przydrożnym rowie, uszkodzony przód nadwozia, kierujący na zewnątrz pojazdu, bez obrażeń. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, wyciągnięcie pojazdu przy pomocy wyciągarki samochodowej. Właściciel we własnym zakresie zabezpieczył pojazd.

 

11.01.2015 Niedziela

godz. 00:24

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  dyżurnego Policji o przewróconym drzewie, które częściowo dotyka linii energetycznej, Stróżewko. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP Stróżewo. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: przewrócone drzewo blokowało całkowicie drogę, jeden z konarów dotyka linii energetycznej. Patrol Policji obecny na miejscu. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, SK KP skontaktował się z dyżurnym Pogotowia Energetycznego, który zapewnił, że prąd w linii energetycznej jest wyłączony. Ratownicy przy pomocy pił mechanicznych do cięcia drewna pocięli zalegające drzewo i ułożyli na poboczu. Uprzątnięto drogę.

 

11.01.2015 Niedziela

godz. 07:37

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  o brak prądu w miejscowości Wyszyny i konieczności zasilania respiratora chorego dziecka. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP Wyszyny. Odstąpiono od zasad dysponowania ze względu na charakter zdarzenia. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: w mieszkaniu znajduje się małe (5 letnie) dziecko stale korzystające z respiratora. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zasilania respiratora za pomocą agregatu prądotwórczego do czasu przywrócenia energii elektrycznej.

 

11.01.2015 Niedziela

godz. 09:31

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o powalonym drzewie na drodze gminnej za miejscowością Milcz. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP KSRG Milcz. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: topola powalona na drogę, droga zablokowana. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pocięcie i usunięcie zalegającego drzewa z drogi za pomocą pilarek do drewna. Pocięte kawałki ułożono na poboczu.

 

11.01.2015 Niedziela

godz. 09:39

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  osoby postronnej o konarze drzewa, które blokuje częściowo jezdnię i chodnik na ulicy Łąkowej w Chodzieży. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG PSP w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na ulicy i chodniku zalega konar oderwany z drzewa. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usunięcie konaru z ulicy i chodnika, uprzątnięcie jezdni.

 

11.01.2015 Niedziela

godz. 10:24

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  osoby postronnej o odłamanym i zwisającym nad chodnikiem i jezdnią konarze drzewa przy ulicy Kościuszki 38 w Margoninie. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP KSRG Margonin. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: połowa drzewa odłamana zwisa nad chodnikiem i jezdnią. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, za pomocą pilarek do drewna obcięcie zagrażających konarów i gałęzi. Chodnik i jezdnię uprzątnięto.

 

11.01.2015 Niedziela

godz. 11:27

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  osoby postronnej o drzewie, które opiera się na drutach wysokiego napięcia w Klotyldzinie. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP KSRG Margonin. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: sosna oparta o druty energetyczne (między dwoma słupami), druty zaizolowane na wysokości około 2 metrów nad ziemią. W drutach jest napięcie.Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzenie za pomocą urządzenia Hot-Stick napięcia ( było obecne). Wezwane Pogotowie Energetyczne przejęło teren działań i usunie awarię we własnym zakresie (nie chcieli pomocy jednostek Straży Pożarnej).

 

11.01.2015 Niedziela

godz. 11:27

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  właściciela baneru przy ulicy Dworcowej 2 w Chodzieży o oberwanym banerze, który wisi na wysokości 6 metrów i stwarza zagrożenie dla przechodniów. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG PSP w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na wysokości 6 metrów wisi oberwany baner. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, za pomocą drabiny nasadkowej DN 2,7 zdjęto baner i przekazano go właścicielowi.

11.01.2015 Niedziela

godz. 14:39

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  mieszkanki budynku mieszkalnego w Nietuszkowie, z prośbą o ocenę zagrożenia jakie stwarza stan techniczny dachu po nocnej wichurze. Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/16 z OSP KSRG Milcz. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: dach budynku mieszkalnego naruszony po wichurze (ubytki w dachówce) oraz konstrukcji dachu. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oględziny dachu. Stwierdzono ubytki w pokryciu dachu oraz słaby stan belek konstrukcyjnych. Dach został prowizorycznie zabezpieczony przez mieszkańców. Przybyły na miejsce Inspektor Nadzoru Budowlanego po sprawdzeniu budynku nakazał mieszkańcom naprawę
i wzmocnienie konstrukcji dachu. Wystawił stosowny formularz przekazania w 3 egzemplarzach (dla mieszkańców, Straży Pożarnej i siebie). o Zdarzeniu poinformowano Dowódcę JRG PSP
w Chodzieży.

11.01.2015 Niedziela

godz. 18:54

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od mieszkanki lokalu w budynku wielorodzinnym o załączonej czujce tlenku węgla. Jest w trakcie wietrzenia mieszkania, nie uskarża się na żadne dolegliwości. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG PSP w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: w mieszkaniu obecny właściciel, który poinformował o załączonej czujce CO w łazience podczas jego nieobecności. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy urządzenia pomiarowego Gas Alert Micro Clip sprawdzono mieszkanie oraz mieszkania w pionie, miernik nie wykazał obecności tlenku węgla. Właściciel poinformował, że w dniu 9 stycznia 2015 wykonany był przegląd instalacji wentylacyjnej
i kominowej.

 

11.01.2015 Niedziela

godz. 19:24

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od  osoby postronnej o iskrzącej lampie na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego a Żeromskiego w Margoninie. Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP KSRG Margonin. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: z lampy sypią się iskry. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, po 1 minucie na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne. Powodem iskrzenia był zepsuty bezpiecznik, który został wymieniony przez przybyłych techników.

 

 

Początek strony