INFORMACJA O ZDARZENIACH

 

                W dniach 16.02.2015 do 22.02.2015r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
w Chodzieży odnotowało następującą ilość zdarzeń:

 

 

16.02.2015-22.02.

2015

OD POCZĄTKU ROKU

 

Rok 2014

 

 

POŻARY

 

2

15

11

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

 

6

68

37

 

ALARMY FAŁSZYWE

 

0

2

1

 

OGÓŁEM

8

85

49

 

 

17.02.2015 Wtorek

godz.05:39

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Dyspozytora Medycznego o samochodzie osobowym, który uderzył w słup na ulicy Piekary w Chodzieży. Jedna osoba poszkodowana.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/25 Pr 250 i GBA 2,5/16 z JRG PSP w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: samochód osobowy Peugeot 206 uderzył w słup oświetleniowy, kierująca na zewnątrz pojazdu uskarża się na ból w klatce piersiowej, samochód na poboczu.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kpp osobie poszkodowanej ( kontrola ABC, wywiad, wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa (kołnierz ortopedyczny),kierowanie ruchem do czasu przyjazdu Policji. Odłączono akumulator w pojeździe. Poszkodowana została zabrana przez ZRM na badania do szpitala w Chodzieży.

godz.11:55

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Dyżurnego Policji o przypuszczalnym podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku prokuratury rejonowej w Chodzieży.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/16, GBA 2,5/25Pr, SHD-21, SLRR z JRG w Chodzieży (grupa operacyjna KP: Z_ca Komendanta PSP w Chodzieży oraz Z-ca Dowódcy JRG).

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że Policja Chodzież jest w trakcie kończenia działań związanych z zabezpieczeniem budynku Prokuratury w Chodzieży przed atakiem terrorystycznym (podłożenie ładunku wybuchowego).

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone przez pracownika ochrony i funkcjonariuszy Policji. Po przeszukaniu budynku przez funkcjonariuszy Policji nie stwierdzono obecności ładunku wybuchowego. Dowodzący akcją z ramienia Policji wyraził zgodę na użytkowanie budynku. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie gazowe i energetyczne nie odłączyło dopływu mediów do obiektu z powody braku zagrożenia. Nie przeprowadzono ewakuacji pracowników z budynku prokuratury.

 

19.02.2015 Czwartek

godz.12:14

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodowym na ulicy Władysława Jagiełły (K-11) w Chodzieży.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2.5/25Pr, GBA 2.5/16, SLRR oraz SLOp z JRG w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód dostawczy Citroen Jumper (podróżowała w nim 1 osoba) uderzył w samochód osobowy VW Golf (podróżowały 4 osoby) na skrzyżowaniu na trasie K-11. W wyniku wypadku 1 osoba pozostawała w pojeździe a 4 opuściły pojazdy o własnych siłach. Na miejsce zdarzenia chwile przez przybyciem PSP był obecny ratownik medyczny przejeżdżający ambulansem transportowym Prywatnego Szpitala ARS MEDICAL.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP wszystkim poszkodowanym, ewakuacji za pomocą noszy typu deska najbardziej poszkodowanego z samochodu osobowego (pasażer siedzący z przodu, przytomny, z zachowanym tętnem i oddechem, uskarżający się na ból w klatce piersiowej; badanie urazowe wykazało podejrzenie złamania żebra). Wdrożono tlenoterapię u dwóch najbardziej poszkodowanych oraz wsparcie psychiczne u pozostałych. Na miejsce zdarzenia najechał kolejny ambulans transportowy z dwoma ratownikami medycznymi T3 z SOR Piła, którzy również zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Po przybyciu dwóch ZRM FALC z Chodzieży przekazano wszystkich poszkodowanych i dalsze działania polegały na kierowaniu ruchem drogowym wspólnie z przybyłą na miejsce zdarzenia policją oraz sorpcji rozlanych płynów samochodowych.

godz.14:55

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z ciężarowym na drodze krajowej K-11 w Chodzieży.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2.5/25Pr, GBA 2.5/16 oraz SLkw z JRG w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: samochód osobowy znajduje się częściowo na poboczu drogi z rozbitym tyłem, za nim stoi samochód ciężarowy z uszkodzonym przednim zderzakiem. W samochodzie osobowym znajduje się poszkodowana pasażerka uskarżająca się na ból podudzia, kierowcy obu pojazdów na zewnątrz bez widocznych obrażeń. Z uszkodzonej chłodnicy samochodu ciężarowego wyciekł płyn chłodniczy.  

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia,(GBA 2.5/16 na miejsce wypadku udał się z poprzedniego zdarzenia o numerze 1500301-0080), udzielenie KPP poszkodowanym osobom, ewakuacja pasażerki z samochodu osobowego i przekazanie ZRM. Odłączono akumulatory, wyciek płynu chłodniczego zasypano sorbentem ( na miejsce zdarzenia dowieziono sorbent w ilości 100 kg). Samochód ciężarowy odjechał na pobliski parking, natomiast osobowy zabrano na lawetę.

 

21.02.2015 Sobota

Godz. 6:32

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od WCPR w Poznaniu o konieczności pomocy pogotowiu w transporcie ciężko chorego pacjenta do karetki w Chodzieży na ulicy Ogrodowej.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2.5/16 z JRG w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: ratownicy medyczni czekają przy łóżku chorego na pomoc strażaków.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zniesienie chorego do karetki pogotowia.

Godz. 6:32

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od osoby postronnej o tlącym się ognisku bez nadzoru na polu w bliskiej odległości lasu w Ratajach za osiedlem Wichrowe Wzgórze.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBAPr 2,5/25/250 z JRG PSP Chodzież.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: palą się śmieci w ognisku na nielegalnie zgromadzonym śmietnisku w bliskiej odległości od lasu.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zasypanie ogniska piaskiem przy pomocy łopat.

 

 22.02.2015 Niedziela

Godz.13:03

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od CPR Piła o wypadku samochodu osobowego ,który uderzył w budynek mieszkalny w Margoninie na ulicy 22 stycznia. Jedna osoba poszkodowana znajduje się wewnątrz pojazdu.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA-Rt 2,5/16 z OSP Margonin (KSRG), GBAPr 2,5/25 oraz GBA 2,5/16 z JRG Chodzież.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: samochód osobowy marki Audi A3, znajduje się na chodniku. Kierowca (Chruściński Dominik lat 23) bez widocznych obrażeń znajduje się na zewnątrz pojazdu. Pasażer ( Łukaszczyk Mateusz lat 22) wewnątrz samochodu, przytomny, uskarżający się na ból lewego przedramienia.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora, wykonanie dostępu do poszkodowanego, poprzez usunięcie prawych drzwi, przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Unieruchomieniu złamanej kończyny poszkodowanego pasażera, wsparcie psychiczne dla obu uczestników wypadku. Po przekazaniu poszkodowanych i przebadaniu przez ZRM, kierowca pozostał na miejscu zdarzenia, a pasażera zabrano do szpitala. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano Policji.

Godz.21:16

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Dyspozytora Medycznego w Pile o konieczności zniesienia otyłego pacjenta do karetki przy ulicy Wyszyńskiego w Chodzieży.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/16 z JRG PSP w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: w mieszkaniu przy pacjencie czeka załoga ZRM.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zniesienie chorego do karetki pogotowia.

Początek strony