W dniach 02.03.2015 do 08.03.2015r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odnotowało następującą ilość zdarzeń:

 

02.03-08.03.

2015

OD POCZĄTKU ROKU

 

Rok 2014

 

 

POŻARY

 

4

19

16

MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

 

6

78

47

 

ALARMY FAŁSZYWE

 

0

2

1

 

OGÓŁEM

10

99

64

 

 
 

02.03.2015 Poniedziałek

godz.09:11

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o palącej się trawie w pobliżu przejazdu kolejowego, ul. Strzelecka, Chodzież.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/25Pr 250 oraz GCBA 5/32 z JRG w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: pali się trawa na nasypie kolejowym na długości 10m. Brak dodatkowych zagrożeń. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na palącą się trawę. Dogaszono przy pomocy tłumic.

godz.11:40

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze krajowej 193, osoba poszkodowana.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/25Pr 250, GBA 2,5/16, SLRR z JRG w Chodzieży oraz GBA 2,5/16 z OSP Margonin (KSRG). Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: samochód osobowy Toyota Auris stała na poboczu z uszkodzonym przodem i tyłem, wewnątrz pozostawał kierujący uskarżający się na duszności i ból w klatce piersiowej. 20 metrów dalej w rowie znajdował się samochód osobowy Citroen Berlingo Cargo z uszkodzonym lewym bokiem, kierujący znajdował się na zewnątrz, uskarżał się na ból w prawej ręce. W odległości ok 50 metrów na prawym pasie drogi w kierunku Chodzieży stał samochód ciężarowy Man z niewielkim uszkodzeniem naczepy z lewej strony, kierujący znajdował się na zewnątrz bez obrażeń. Na miejscu obecny patrol Policji. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach osobowych, udzielenie kpp osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, kołnierz usztywniający, tlenoterapia, zabezpieczenie przed utratą ciepła). Poszkodowanych przekazano ZRM Wągrowiec, które dojechało na miejsce zdarzenia. Pomoc Policji w kierowaniu ruchem oraz służbom drogowym przy załadunku uszkodzonych pojazdów. Uprzątnięcie drogi z pozostałości powypadkowych. Na czas prowadzonych działań zamknięto ruch na drodze wojewódzkiej 193. Na miejsce zdarzenia dojechali z-ca Komendanta KP PSP w Chodzieży wraz z d-cą JRG.

04.03.2015 Środa

godz.09:22

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o podejrzeniu nieszczelności przewodów kominowych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, Chodzież, ul. Paderewskiego.

Na miejsce zadysponowano zastęp: GBA 2,5/25Pr 250 z JRG w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na miejscu obecni kominiarze oraz użytkownik mieszkania wraz z przedstawicielem Wspólnoty Mieszkaniowej.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, rozpalono w piecu C.O. po czym kominiarz zakrył przewód dymowy na dachu budynku, przy użyciu urządzenia pomiarowego sprawdzono obecność tlenku węgla w mieszkaniu, miernik nie wykazał obecności CO. Kominiarz stwierdził nieszczelność wkładu kominowego i zalecił naprawę usterki.

05.03.2015 Czwartek

godz.18:36

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o pożarze piwnicy w domu jednorodzinnym w Chodzieży na ulicy Okrzei. Brak osób poszkodowanych. Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/25Pr oraz GCBA 5/32 z JRG w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: z piwnicy budynku jednorodzinnego, wolnostojącego wydobywa się dym. Właściciel na zewnątrz bez obrażeń. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie prądu na tablicy rozdzielczej w budynku, przy pomocy urządzenia Hot Stick potwierdzono wyłączenie prądu w lokalu. Rota wyposażona w kamerę termowizyjną oraz zabezpieczona w sprzęt ODO udała się do piwnicy celem zlokalizowania źródła pożaru. Paliło się drewno opałowe (ok 1m3), na które podano jeden prąd gaśniczy wody w natarciu. Z piwnicy usunięto nadpalone drewno, które na zewnątrz przelano wodą. Pomieszczenia w budynku przewietrzono przy użyciu wentylatora nawiewnego. Sprawdzono pomieszczenia mieszkalne przy użyciu detektora GasAlert Micro Clip, miernik nie wykazał obecności tlenku węgla.

 

06.03.2015 Piątek

godz.09:41

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od dyspozytora medycznego w Pile o potrąceniu rowerzysty w Chodzieży na ul. Siejaka. Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/25Pr 250, GBA 2,5/16 z JRG Chodzież. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: Na środku skrzyżowania ul. Kochanowskiego z ul. Siejaka leży potrącony rowerzysta. Samochód VW POLO z rozbitym przodem stoi na poboczu drogi, samochód DACIA również na poboczu drogi (świadek udzielający pomocy poszkodowanemu). Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, pomoc w transporcie do karetki- przekazano osobę poszkodowaną ZRM, kierowanie ruchem, odłączenie akumulatora w samochodzie VW POLO.

.

07.03.2015 Sobota

godz. 17:18

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od osoby postronnej o mężczyźnie leżącym na trawniku przy parku na ulicy Malepszego w Chodzieży. SKKP poinformowało Dyspozytora Medycznego.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/16 oraz GBA 2,5/25 Pr 250 z JRG PSP w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: mężczyzna leży na trawniku pod opieką ZRM Chodzież i uskarża się na ból w klatce piersiowej. W odległości 2 metrów znajduje się osoba postronna, która trzyma na smyczy psa osoby poszkodowanej. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc w transporcie osoby poszkodowanej do karetki, psa przekazano przybyłemu na miejsce patrolowi Policji. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala.

08.03.2015 Niedziela

godz. 11:22

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o pożarze trawy w miejscowości Stróżewo.

Na miejsce zadysponowano zastęp: GBA 2,5/25 Pr oraz GBA 2,5/16 z JRG Chodzież. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: pali się trawa na powierzchni około 2h. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie dwóch prądów wody na palącą się trawę, dogaszenia ognia przy użyciu tłumic i szpadli.

godz. 14:41

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od dyżurnego policji o zarwaniu się drogi w Chodzieży na ulicy Mostowej.

Na miejsce zadysponowano zastęp: GBA 2,5/25 Pr oraz GBA 2,5/16 z JRG Chodzież.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: Samochód osobowy marki Ford Mondeo stał na ulicy mostowej z zapadniętym przednim lewym kołem. Kierujący znajdował się poza pojazdem bez obrażeń. Wyrwa w drodze powstała przez źle zabezpieczone prace związane z wymianą rur wodociągowych.

Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, przy pomocy wyciągarki samochodowej wyciągnięto pojazd z dziury. Na miejsce dojechał patrol policji. Dziurę w drodze zabezpieczono pachołkami ostrzegawczymi które firma wykonująca prace pozostawiła na miejscu. Poinformowano wodociągi Chodzież o zaistniałej sytuacji.

godz. 15:42

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Józefowice 6.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/25Pr oraz GCBA 5/32 z JRG w Chodzieży, GCBA 5/30, GBA-Rt 2,5/16 z OSP Szamocin, GLBM 0,3/0,4 Ford Transit z OSP Zacharzyn. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: Palił się budynek gospodarczy, całkowicie objęty ogniem, właściciel znajdował się na zewnątrz bez obrażeń. Budynek murowany pokryty dachówką, przeznaczony do rozbiórki. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia,energię elektryczną odłączyła energetyka przed dojazdem zastępów straży pożarnej, co potwierdzono urządzeniem pomiarowym Hot Stick. Podano dwa prądy wody w natarciu oraz jeden prąd w obronie przyległego budynku w którym magazynowane było zborze. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji dachu. Na miejsce przybył patrol Policji oraz pogotowie energetyczne. Miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie właścicielowi.

godz. 17:52

SK KP PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od dyżurnego policji o mieszkańcu posesji w Podaninie, który zabarykadował się w mieszkaniu i grozi popełnieniem samobójstwa. Policja prosi o pomoc w otwarciu drzwi.

Na miejsce zadysponowano zastępy: GBA 2,5/25Pr oraz GBA 2,5/16 z JRG w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się że drzwi do budynku zostały już otwarte przez funkcjonariuszy policji, którzy przekazali niedoszłego samobójcę zespołowi ZRM, które dojechało na miejsce zdarzenia.

       Informację sporządził:

                             Dyżurny Operacyjny Powiatu

                st. asp. Marcin Borucki

Początek strony