20.04.2015 Poniedziałek

godz.09:03

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile o próbie samobójczej (zatrucie lekami)
w Chodzieży na ulicy Jagiellońskiej. Drzwi do mieszkania są zamknięte i służby proszą o pomoc w ich otwarciu. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: Zespół Ratownictwa Medycznego z Chodzieży oraz Policja na miejscu zdarzenia, wejście do mieszkania bez utrudnień ( drzwi otwarte). W mieszkaniu znajduje się zięć poszkodowanej. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc w przetransportowaniu poszkodowanej do karetki. Mieszkanie przekazano protokolarnie.

 

21.04.2015 Wtorek

godz.19:13

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od zastępu OSP Stróżewo, który wracając z ćwiczeń został zatrzymany przez mieszkańca miejscowości Stróżewo i powiadomiony o niewielkim pożarze gnojownika i pół balotu słomy na jego posesji.

Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Stróżewo. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na prywatnej posesji pali się sterta gnojownika i pół balotu słomy. Brak innych zagrożeń. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się stertę, przegarnięcie sterty oraz przelanie całości.

25.04.2015 Sobota

godz.13:12

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od osoby postronnej o silnym zadymieniu w kiosku handlowym przy ulicy Wyszyńskiego w Chodzieży. Kiosk zamknięty. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: przez szczeliny w oknie wystawowym murowanego kiosku wydobywa się dym, metalowe drzwi do sklepu zamknięte na kłódkę. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Wyważono drewniane okiennice, wybito szybę wystawową w sklepie przez którą ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do obiektu gdzie przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowali źródło pożaru. Odłączono zasilanie w energię elektryczną na tablicy rozdzielczej wewnątrz sklepu. Brak prądu potwierdzono urządzeniem pomiarowym Hot Stick. Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się ręcznik papierowe oraz papierosy. Z wnętrza obiektu wyniesiono piecyk gazowy wraz z butlą, którą intensywnie schłodzono wodą. Ewakuowano właścicieli sąsiednich lokali handlowych. W wyznaczeniu bezpiecznej odległości od miejsca prowadzonych działań pomagała obecna na miejscu pożaru policja. Najemca sklepu przybył w trakcie forsowania podwójnych metalowych drzwi wejściowych (piły do betonu i stali). Cześć spalonego towaru wyniesiono nas zewnątrz obiektu. Pomieszczenie przewietrzono. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne.

25.04.2015 Sobota

godz.17:01

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od mieszkanki posesji mieszczącej się w Kowalewie o bardzo dużej ilości owadów błonkoskrzydłych (prawdopodobnie osy) na terenie gospodarstwa oraz poddasza budynku (gdzie prawdopodobnie znajduje się kokon). Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP (KSRG) Margonin. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na posesji czeka zgłaszająca, dookoła lata dużo owadów. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ratownicy zabezpieczeni w ubrania ochronne weszli na strych budynku za pomocą drabiny nasadkowej DN 2,7. Gniazda owadów nie odnaleziono, prawdopodobnie przylatują one z pobliskiego lasu. Poddasze spryskano środkiem owadobójczym.

26.04.2015 Niedziela

godz.17:15

Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o przewróceniu się drzewa na ul. Zdrojowej w Chodzieży, które zerwało przewody. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Chodzież. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: przewrócone duże drzewo (średnica około 1m) leży w poprzek ulicy blokując ruch. Zerwane przewody energetyczne leżą na poboczu. Brak zagrożenia dla osób postronnych (brak zabudowań w pobliżu). Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzenie linii energetycznej przy pomocy urządzenia HOT-STICK które nie wykazało napięcia. Po przybyciu Pogotowia Energetycznego i potwierdzeniu braku napięcia na linii przystąpiono do usuwania przewróconego drzewa. Na miejsce zdarzenia przybył również przedstawiciel zieleni miejskiej, wraz ze sprzętem pomocniczym (ciągnik)
i pracownikami, którzy pomogli w usuwaniu drzewa. Pocięte drzewo zostało złożone na poboczu. W momencie zakończenia działań na miejscu nie było przedstawicieli pogotowia energetycznego, który pojechał po specjalistyczny sprzęt do naprawy uszkodzonych przewodów.

Początek strony