20.04.2015 Poniedziałek

godz.09:03

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile o próbie samobójczej (zatrucie lekami)
w Chodzieży na ulicy Jagiellońskiej. Drzwi do mieszkania są zamknięte i służby proszą o pomoc w ich otwarciu. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG w Chodzieży.

Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: Zespół Ratownictwa Medycznego z Chodzieży oraz Policja na miejscu zdarzenia, wejście do mieszkania bez utrudnień ( drzwi otwarte). W mieszkaniu znajduje się zięć poszkodowanej. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc w przetransportowaniu poszkodowanej do karetki. Mieszkanie przekazano protokolarnie.

 

21.04.2015 Wtorek

godz.19:13

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od zastępu OSP Stróżewo, który wracając z ćwiczeń został zatrzymany przez mieszkańca miejscowości Stróżewo i powiadomiony o niewielkim pożarze gnojownika i pół balotu słomy na jego posesji.

Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Stróżewo. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na prywatnej posesji pali się sterta gnojownika i pół balotu słomy. Brak innych zagrożeń. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody w natarciu na palącą się stertę, przegarnięcie sterty oraz przelanie całości.

25.04.2015 Sobota

godz.13:12

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od osoby postronnej o silnym zadymieniu w kiosku handlowym przy ulicy Wyszyńskiego w Chodzieży. Kiosk zamknięty. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Chodzieży. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: przez szczeliny w oknie wystawowym murowanego kiosku wydobywa się dym, metalowe drzwi do sklepu zamknięte na kłódkę. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Wyważono drewniane okiennice, wybito szybę wystawową w sklepie przez którą ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do obiektu gdzie przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowali źródło pożaru. Odłączono zasilanie w energię elektryczną na tablicy rozdzielczej wewnątrz sklepu. Brak prądu potwierdzono urządzeniem pomiarowym Hot Stick. Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się ręcznik papierowe oraz papierosy. Z wnętrza obiektu wyniesiono piecyk gazowy wraz z butlą, którą intensywnie schłodzono wodą. Ewakuowano właścicieli sąsiednich lokali handlowych. W wyznaczeniu bezpiecznej odległości od miejsca prowadzonych działań pomagała obecna na miejscu pożaru policja. Najemca sklepu przybył w trakcie forsowania podwójnych metalowych drzwi wejściowych (piły do betonu i stali). Cześć spalonego towaru wyniesiono nas zewnątrz obiektu. Pomieszczenie przewietrzono. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne.

25.04.2015 Sobota

godz.17:01

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie od mieszkanki posesji mieszczącej się w Kowalewie o bardzo dużej ilości owadów błonkoskrzydłych (prawdopodobnie osy) na terenie gospodarstwa oraz poddasza budynku (gdzie prawdopodobnie znajduje się kokon). Na miejsce zadysponowano zastęp z OSP (KSRG) Margonin. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: na posesji czeka zgłaszająca, dookoła lata dużo owadów. Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ratownicy zabezpieczeni w ubrania ochronne weszli na strych budynku za pomocą drabiny nasadkowej DN 2,7. Gniazda owadów nie odnaleziono, prawdopodobnie przylatują one z pobliskiego lasu. Poddasze spryskano środkiem owadobójczym.

26.04.2015 Niedziela

godz.17:15

Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej PSP w Chodzieży otrzymało zgłoszenie o przewróceniu się drzewa na ul. Zdrojowej w Chodzieży, które zerwało przewody. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Chodzież. Zastana sytuacja na miejscu zdarzenia przez zastęp: przewrócone duże drzewo (średnica około 1m) leży w poprzek ulicy blokując ruch. Zerwane przewody energetyczne leżą na poboczu. Brak zagrożenia dla osób postronnych (brak zabudowań w pobliżu). Podjęte działania: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzenie linii energetycznej przy pomocy urządzenia HOT-STICK które nie wykazało napięcia. Po przybyciu Pogotowia Energetycznego i potwierdzeniu braku napięcia na linii przystąpiono do usuwania przewróconego drzewa. Na miejsce zdarzenia przybył również przedstawiciel zieleni miejskiej, wraz ze sprzętem pomocniczym (ciągnik)
i pracownikami, którzy pomogli w usuwaniu drzewa. Pocięte drzewo zostało złożone na poboczu. W momencie zakończenia działań na miejscu nie było przedstawicieli pogotowia energetycznego, który pojechał po specjalistyczny sprzęt do naprawy uszkodzonych przewodów.

Szukaj

Statystyka

  2017 2018
Pożary   53   52
Miejscowe zagrożenie   75  138
Fałszywe alarmy    7    4
Ogółem  135  194

Aktualizacja:24.04.2018

bip

 miniaturka czad i ogien

 miniaturka

SGSP Okladka

 

Początek strony