Aktualności i wydarzenia

W dniu 26.06.2017 r. na terenie leśnictwa Budzyń odbyły się ćwiczenia, w których udział brały zastępy z JRG Chodzież oraz OSP z terenu miasta i gminy Chodzież oraz gminy Budzyń: OSP Podstolice, OSP Budzyń, OSP Chodzież, OSP Stróżewo, OSP Wyszyny, OSP Milcz, OSP Dziewoklucz. Założeniem ćwiczeń był symulowany pożar lasu w jednym z oddziałów. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży, obecni na miejscu byli już leśnicy, którzy oznaczyli drogę do pożaru oraz drogi dowożenia wody. Teren działań został podzielony na dwa odcinki bojowe (działania gaśnicze z dowożeniem oraz punkt czerpania wody). Przybywające sukcesywnie na miejsce działań kolejne zastępy zbudowały bufor wodny w miejscu pożaru oraz dowoziły do niego wodę. Celem ćwiczeń było zbudowanie sprawnego systemu dostarczania wody i utrzymaniu wydajności tego systemu na poziomie 1000l/min, co udało się uzyskać. W ćwiczeniach trwających ponad trzy godziny udział brało 11 zastępów i 38 strażaków.

Sporządził: st.asp. Dominik Gapiński

Zdjęcia: asp. Jakub Nowak

 

lasIMG 2267

lasIMG 2287

lasIMG 2307

lasIMG 2322

lasIMG 2331

lasIMG 2342

POMOC DZIECIOM POLEGŁYCH STRAŻAKÓW Z BIAŁEGOSTOKU

Koleżanki i Koledzy! Straciliśmy podczas służby w Białymstoku dwóch odważnych strażaków. 
Osierocili oni dwójkę małych dzieci.

Czytaj więcej: Zbiórka pieniędzy dla dzieci strażaków z Białegostoku

Sport pożarniczy to pokaz sprawności strażaka – element wyszkolenia i przygotowania do wykonywania zawodowych zadań, często tych najtrudniejszych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, szybkości działania, refleksu, opanowania i działania w zespole.

Czytaj więcej: XXVIII Mistrzostwa Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym

Straż Pożarna w Chodzieży w dniu 9 czerwca 2017 r  o godz. 21:29 otrzymała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Stróżewice. Dom znajduje się w lesie i objęty jest w całości pożarem.

Czytaj więcej: Pożar domu w lesie

W dniu 8 czerwca 2017 roku mł. ogn. Tomasz Górniak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Chodzieży uczestniczył w zajęciach edukacyjnych w siedzibie OHP w Szamocinie, w których wzięło udział 17 uczniów oraz ich wychowawcy.

Czytaj więcej: „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” – edukacja w Szamocinie

Szukaj

Statystyka

  2016 2017
Pożary   65  73
Miejscowe zagrożenie  169  127
Fałszywe alarmy    7   10
Ogółem  241  211

Aktualizacja: 27.06.2017

bip

 miniaturka czad i ogien

 miniaturka

SGSP Okladka

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com