W dniu 28 sierpnia 2017 roku w godzinach wieczornych około 21:25 Dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Chodzieży otrzymał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na drodze krajowej K-11 w miejscowości Podanin. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG PSP w Chodzieży oraz jeden zastęp z OSP KSRG Stróżewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi K11 z drogą gminną Podanin - Stróżewo, doszło do zderzenia samochodów osobowych: Opel Corsa i Mercedes Vito. Samochodami podróżowało siedem osób, w tym jedno dziecko. Wszyscy uczestnicy wypadku znajdowali się na zewnątrz pojazdów i byli przytomni. Przy wstępnym badaniu stwierdzono u nich rany cięte, otarcia naskórka na kończynach i głowie oraz ogólne potłuczenia ciała. Działania straży pożarnej w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego (łącznie 4 ambulansy). Wszyscy poszkodowani zostali przekazani przybyłym zespołom PRM, a sześciu z nich zostało zakwalifikowanych do hospitalizacji i przewiezionych do Szpitali Powiatowych w Chodzieży, Wągrowcu oraz Pile. Dalsze działania straży pożarnej polegały na: sorpcji płynów eksploatacyjnych i paliwa, kierowaniu ruchem drogowym, oświetleniu terenu akcji. Dziecku podróżującemu samochodem Opel Corsa przekazano maskotkę „misia ratownika”.

Utrudnienia w ruchu trwały prawie 3 godz. W działaniach trwających prawie 3 godziny brały udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowe Ratownictwo Medyczne (4 ambulansy) oraz Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: archiwum JRG PSP w Chodzieży.

 

 

01

 

02

 

 

Początek strony