Dnia 23 września 2017 roku w godzinach popołudniowych Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odwiedził laureat nagrody (wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej) zdobytej na Pikniku Naukowym pod tytułem „Fauna i Flora”, który odbył się na terenie MOSiR w Chodzieży w dniu 17 września br.

    Młody człowiek przybył na plac Komendy wraz z rodzeństwem oraz rodzicami. Strażacy Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej zaprezentowali przybyłem gościom wszystkie samochody ratownicze i specjalne będące na wyposażeniu jednostki. Jak zawsze na tego typu pokazach sprzętu największe wrażenie wywarły zestawy hydrauliczne do uwalnianie osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Po zaprezentowaniu sprzętu i wyposażenia samochodów przystąpiono do ćwiczeń praktycznych. Goście mogli osobiście przymierzyć wyposażenie oraz sprzęt ochronny strażaka. Kolejnym punktem wycieczki było rozwijanie i zwijanie węży pożarniczych. Młody laureat wraz z rodzeństwem przekonali się, że nie jest to lekka praca. Dalszym punktem wycieczki był pokaz i nauka podstawowych czynności podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy goście spróbowali swoich sił podczas resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomie ćwiczebnym.

     Na koniec strażacy zaprezentowali alarmowanie jednostki do wyjazdu ratowniczo-gaśniczego oraz zjazd po ześlizgu alarmowym. Wizytę zakończono pamiątkowym zdjęciem na tle samochodu gaśniczego.

Opracowanie i zdjęcia: asp. Bartłomiej Braszak.

01

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

 

Początek strony