W dniu 3 października 2017 roku zmiana służbowa nr 3 Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży wraz z Sekcją ds. kontrolno-rozpoznawczych przeprowadzili próbną ewakuację w Miejskim Przedszkolu nr 5 przy ul. Reymonta w Chodzieży.

     Po dokonaniu próbnej ewakuacji, której wynik był bardzo dobry, dzieci wraz z wychowawcami udali się do świetlicy, gdzie miała miejsce akcja edukacyjno-informacyjna pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, nad którą patronat  objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz akcja „Czad i ogień – obudź czujność”. Zgromadzony personel i dzieci wysłuchały informacji na temat zagrożeń czekających w budynkach przedszkola oraz poza nią. Przybliżono tematykę zbliżającego się okresu grzewczego i zagrożeniu jakie za sobą niesie – tlenku węgla. Przedstawiono skutki zatrucia, schemat pomocy osobom zatrutym oraz profilaktykę, jaka może zapobiec wystąpieniu zagrożenia. Na koniec omówiono wyniki ewakuacji i udzielono kilku porad.

     Po zakończeniu pogadanki z dziećmi udano się z dyrektorem przedszkola na obchód po obiekcie w celu jego rozpoznania pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych, możliwości prowadzenia ewakuacji osób z budynku oraz działań ratowniczo-gaśniczych.  Łącznie w ćwiczeniach i pogadance uczestniczyło 143 osób (123 dzieci oraz 20 osób z personelu przedszkola).  

 

Opracowanie: st. ogn. Mikołaj Działoszyński.

Zdjęcia: zmiana sł. nr 3  JRG PSP w Chodzieży.

01

 

02

 

03

 

 

 

 

 

Początek strony