Organizatorem mistrzostw, które odbyły się 14 października 2016 r. w Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie przy ulicy Jana Pawła II była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Patronat nad zawodami objął Starosta Powiatowy w Lesznie natomiast Urząd Miasta Leszna wspomógł organizatorów możliwością organizacji imprezy na basenie Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej.

W zawodach brały udział reprezentacje komend miejskich i powiatowych województwa wielkopolskiego. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie (w stylu klasycznym i dowolnym na dystansie 50 i 100 m, stylem motylkowym na dystansie 50 m) oraz drużynowo (4 x 50 m stylem dowolnym). Sportowe zmagania strażaków sędziowali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży reprezentowali:

·         st. ogn. Mikołaj Działoszyński,

·         mł. ogn. Maciej Bieleci,

·         sekc. Filip Pachowicz,

·         sekc. Łukasz Rolbiecki.

Wyniki strażaków z Chodzieży:

·         st. ogn. Mikołaj Działoszyński, który w konkurencji 50 m stylem dowolnym w kategorii od 36 lat stanął na podium i zajął bardzo wysokie 3 miejsce (31,51 s.).

·         sekc. Filip Pachowicz, który w konkurencji 50 m stylem dowolnym zajął 12 miejsce, z czasem 31,67 s.

·         sekc. Łukasz Rolbiecki w tej samej konkurencji zajął 14 miejsce, z czasem 31,95 s.

·         Sztafetę 4 x 50 m stylem dowolnym reprezentacja chodzieskiej komendy zakończyła na wysokim 5 miejscu z czasem 129,98 s.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracowanie: st. sekc. Kamil Woźniak

Zdjęcia: st. ogn. Mikołaj Działoszyński, Tomasz Brzeskot.