W dniu 10 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00 nad jeziorem miejskim w Chodzieży odbył się „III Wiosenny Bieg Sztafetowy o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży”.

Poza popularyzacją biegania oraz propagowaniem zdrowego stylu życia wśród lokalnej społeczności, głównym celem biegu była edukacja społeczna z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
Patronat nad biegiem objął Starosta Powiatu Chodzieskiego oraz Burmistrz Miasta Chodzieży. Organizatorem zawodów była Komenda powiatowa PSP w Chodzieży oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży.
W zawodach udział wzięło 87 zawodników (18 drużyn), także z poza powiatu chodzieskiego. Trasa biegu miała około 4km długości i prowadziła zawodników malowniczą trasą po promenadzie przy chodzieskim Jeziorze Miejskim. Profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu zapewniła firma „f-time” z Piły.
Najwięcej powodów do zadowolenia tak jak rok temu miała zwycięska drużyna „Lokator Nieruchomości Piła”, która pokonała trasę w znakomitym czasie 11 minut i 10 sekund. Również drugie miejsce wywalczyła ta sama ekipa co rok temu: Komenda Powiatowa PSP z Piły (00:11:15). Trzecie miejsce przypadło drużynie ze szkoły w Ratajach z czasem 00:11:19. Czwarte miejsce zdobyła drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży (00:11:22), w skład której weszli: st. kpt. Leszek Naranowicz, asp. Krzysztof Zawistowski, sekc. Cezary Krukowski oraz sekc. Filip Pachowicz.
Dalsze miejsca zajmowane przez poszczególne drużyny:
V. ZSP Chodzież.
VI. OSP Morzewo.
VII. Zmęczeni Już Przed Biegiem.
VIII. WOPR Oddział Miejski.
IX. OSP MARGONIN.
X. HITY SEZONU.
XI. OSP Stróżewo.
XII. OSP Miasteczko Krajeńskie.
XIII. MOS Chodzież.
XIV. Szybka Piątka.
XV. WOPR Oddział Powiatowy.
XVI. OSP Chodzież.
XVII. Dziarskie Dziewczyny.
XVIII. Dębusiowe Ludki.

III Wiosenny Bieg Sztafetowy o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Chodzieży zakończył się wręczeniem dyplomów, medali i pucharów przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży bryg. Przemysława Skoniecznego, członka Zarządu Powiatu przy Starostwie Powiatowym w Chodzieży Pana Romana Golcza, Radnego Powiatu Chodzieskiego Remigiusza Nowaka, Dyrektora MOSiR w Chodzieży Pana Janusza Smaruja oraz Dyrektora Niepublicznego Przedszkola nr 4 Pod Dębusiem Olbrzymkiem w Chodzieży Panią Lucynę Różewicz. Ponadto 10 najlepszych drużyn otrzymały upominki sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Gminę Miejską Chodzież oraz Bank Spółdzielczy w Chodzieży, którym Komenda Powiatowa PSP w Chodzieży składa serdecznie podziękowania. Dziękujemy również Panu Januszowi Smarujowi Dyrektorowi MOSiR w Chodzieży za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu biegu oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju, a przede wszystkim zawodnikom, którzy licznie dopisali mimo nienajlepszej pogody.
Najszybciej dystans jednego okrążenia (około 800m) pokonał asp. Krzysztof Zawistowski – funkcjonariusz z KP PSP w Chodzieży z czasem 2 minuty i 5 sekund. Szczegółowe wyniki oraz fotogaleria z biegu, znajduje się na stronie internetowej www.f-time.pl w zakładce wyniki.

Tekst: st. kpt. Leszek Naranowicz.
Zdjęcia: F-time w Pile (zdjęcia nr: 3, 4, 6, 7, 8, 9, 16, 17) oraz Agata Pawłowska (zdjęcia nr: 1, 2, 5, 10, 11, 12, 13, 14, 15).

 

01

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

yyyy

 

Dyplom

 

 

 

Szukaj

Statystyka

  2017 2018
Pożary   93  122
Miejscowe zagrożenie  319  498
Fałszywe alarmy   16   14
Ogółem  428  634

Aktualizacja:18.10.2018

logo czujka

bip

 miniaturka czad i ogien

 miniaturka

informator bezpieczne wakacje

 

Początek strony