Po raz kolejny z Białegostoku w dniu 22 maja 2018 roku ruszyła II edycja rowerowej sztafety charytatywnej „Mundur na rowerze”, która ma na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. W tym roku funkcjonariusze z całego kraju jadą dla Marcina i Arka z Łodzi. Sztafeta ma do pokonania ponad 6100 kilometrów i przejedzie przez 133 miasta.

 

W sobotę 2 czerwca br. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży st. str. Marcin Wojtania dołączył do sztafety przejeżdżającej przez północną część Wielkopolski (z Piły do Czarnkowa). Sztafeta, w której uczestniczą strażacy, policjanci, celnicy, funkcjonariusze straży granicznej, a także cywile zakończy się w Łodzi.

Ogólnopolska akcja charytatywna przeprowadzana jest dla strażaka i policjanta, którzy pod koniec ubiegłego roku ucierpieli podczas wybuchu ładunku w mieszkaniu „bombera” na łódzkich Bałutach:  

- st. sierż. Marcin Miniak doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą palców I, III i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i wiązadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku z penetracją ciał obcych, znacznego uszkodzenia słuchu wymagającego rekonstrukcji błony bębenkowej.

- asp. Sztab. Arkadiusz Dąbrowski doznał obrażeń ciała w postaci obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy tego czy Arek będzie w przyszłości widział.

Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom oraz osobom cywilnym za włączenie się do akcji!


Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: archiwum JRG PSP w Chodzieży.

01

02

Początek strony